Aki manapság vásárolni megy, minden bizonnyal próbálja olyan termékekkel megpakolni a kosarát, amelyeket minél hosszabb ideig tud tárolni. Általános cél, hogy ne kelljen naponta boltba menni, esetleg csak romlandó élelmiszerekért kiszaladni, ezen felül legyen minden betárazva egy-két hétre, ezzel is csökkentve a személyes érintkezéseket a koronavírus-fertőzés miatt. És ez így rendben is van. A nagybevásárlás során pedig biztosan mindenki kosarában landolnak konzervek is, hiszen ezek bírják a leghosszabb ideig. Ilyen a tonhalkonzerv is. Az ötödik konzerv után azonban már lehet, hogy a hátunk közepére se kívánjuk. Hoztunk egy tippet, hogyan lehet remek főételt készíteni a finom aprított tonhalakból.
Amikor vásárolni megyek, ezer százalék, hogy nem kerülöm ki a tonhalkonzerves polcot, ugyanis imádom a tonhalat. Nem csak önmagában, finom puha kenyérrel szeretem reggelire vagy vacsorára fogyasztani, de többféleképpen is el szoktam készíteni. Ezek közül személy szerint a kedvencemet osztom meg veletek, ami egyszerű, de nagyszerű. Tudom, nem nagy durranás, de nem kell hozzá sok hozzávaló (pont ezért jó opció, amikor már fogyóban van a vésztartalék otthon) és hamar el is készül.
További receptekért és érdekességekért kövess minket Facebookon is! Ne maradj le semmiről!
Tonhalfasírt Zabos Muffin módra
Hozzávalók 2 személyre:
- 2 db 80g-os tonhalkonzerv
- 1 bögrényi aprószemű zabpehely (természetesen ezt liszttel, vagy bármi más hozzávalóval ki lehet váltani, én készítettem már quinoával is)
- 1 tojás
- Fűszerek: petrezselyem, só, bors
- Olaj a sütéshez
Elkészítés:
A tonhalakról leöntjük az olajat vagy a saját levét, majd egy tálba borítjuk a konzerv tartalmát. Forralunk fel vizet, majd annyit öntünk a zabpehelyre, amennyi épphogy ellepi. A zabpehely hamar felszívja a folyadékot, ha esetleg kemény maradna, öntsünk hozzá még egy kis vizet. A tonhalhoz hozzáadjuk a tojást, a leforrázott zabpelyhet (ha lisztet keverünk a tonhalhoz, természetesen azt egyszerűen csak hozzáadjuk) és ízlés szerint a fűszereket. Egyéb fűszerekkel is meg lehet bolondítani, kísérletezni ér. Miután összekevertük a hozzávalókat, enyhén lágy masszát kapunk. Serpenyőbe kevés olajat öntünk, annyit, ami elég ahhoz, hogy ne égjenek le a fasírtok – nem akarjuk, hogy nagyon olajos legyen -, majd miután az olaj felhevült, egy nagykanálnyi masszát a kezünkbe helyezünk, kicsit összenyomjuk, formázzuk, majd a forró serpenyőbe helyezzük.
Közepes lángon, mindkét oldalát egy-két percig sütjük, vagy legalábbis addig, amíg azt nem látjuk, hogy teljesen át nem sült, a külseje pedig szép barna és ropogós nem lesz.
Köretnek én paradicsomos bulgurt készítettem hozzá, de bármilyen más körettel tálalható.
Jó étvágyat!
Az Ínyenc Fenevad szerkesztősége elkötelezett a koronavírus elleni harcban. Minden eszközt megragadunk, hogy arra buzdítsuk az olvasóinkat, ha tehetik, maradjanak otthon. A vírus az emberi találkozások során terjed: ha minimalizáljuk az interakciókat, akkor a vírus terjedése is lassul. Emiatt a következő hetekben nem teszünk közzé étteremkritikát, cserébe színes ötletekkel, izgalmas receptekkel jelentkezünk majd, hogy az ízlelőbimbóink se szenvedjék meg a bezártságot. Ha pedig vége ennek az őrületnek, teljes erővel visszatérünk az éttermekbe.
Fotó: Ínyenc Fenevad/Zabos Muffin